KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 17292005

nr 1729 2005

Gustav Alexandersson

(1901-1976), Sverige

Pastell, Signerad, "Tunnelbanebygget vid Strömsborg". Bildmått: 68x47 cm, yttermått inklusive ram: 84x62 cm

Gustav Alexandersson, svensk målare född 1901, död 1976.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 6 oktober 2025
kl 18:06:01

5/10 16:40:44 1      100 kr
6/10 17:24:05 2      Vinnande bud

Gustav Alexandersson

Läs mer om Gustav Alexandersson